Szukasz odpowiedzi na pytania? Skontaktuj się z Doradcą. Telefon: +48 22 263 06 00  Email: bok@osloskinlab.pl

RS444_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_1925_Main_3000x2000.jpg

DBANIE O SIEBIE JEST WAŻNIEJSZE NIŻ MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ

Cecilie Nordstrøm jest odnoszącą sukcesy założycielką i dyrektorką ds. marketingu Oslo Skin Lab. W swoim biurze uważana jest za kreatywnego marketingowca i wspierającą liderkę. W salach konferencyjnych ceniona jest za innowacyjne pomysły, które skrzętnie wdraża.

Spotkaliśmy się z Cecilie, aby zapytać ją o jej dietę i odżywianie, biorąc pod uwagę jej doświadczenie w zakresie suplementów zdrowotnych i kosmetycznych. Rozmawialiśmy o tym, jak jej doświadczenia i rady, którymi dzieli się z innymi wpływają na styl życia.

Jak wykorzystujesz wiedzę na temat odżywiania w aspekcie poprawiania kondycji skóry od środka? Jak to się przejawia w twojej własnej diecie?

Po wielu latach pracy z suplementami i witaminami przekonałam się, jak duży wpływ na nasze zdrowie ma to, co jemy. Nie ma wątpliwości, że jednym z najistotniejszych czynników odpowiadających za kondycję skóry i całego naszego ciała jest dieta. Należy zatem spożywać produkty zawierające wystarczającą ilość witamin i minerałów oraz jednocześnie eliminować żywność, która nie jest dla nas korzystna. Chcąc zahamować oznaki upływającego czasu, coraz bardziej skupiałam się na poszukiwaniu składnika, który mógłby pozytywnie wpłynąć na oznaki starzenia się skóry. Chciałam jak najdłużej unikać zmarszczek i bruzd, które sprawiają, że wyglądam na zmęczoną i starszą.

Rezultaty badań nad peptydami kolagenowymi użytymi w The Solution™ są imponujące. Nie ma wątpliwości, że regularne ich przyjmowanie ma korzystny wpływ na wygląd skóry. Ponadto staram się spożywać produkty zawierające witaminy i minerały, które są korzystne dla skóry i zdrowia. Tak naprawdę chodzi tylko o to, aby podczas każdego posiłku spożywać jak najwięcej owoców (zwłaszcza jagodowych), warzyw i zdrowych kwasów tłuszczowych. Suplementy diety mogą być niezwykle przydatnym wsparciem, kiedy w diecie brakuje niektórych z tych kluczowych składników odżywczych. To szczególnie przydatne, gdy mamy alergie, preferencje żywieniowe lub po prostu – napięty harmonogram.

Wymień kilka ulubionych składników, których używasz w przygotowywanych przez siebie potrawach.

Kiedy przygotowuję posiłki dla siebie, myślę jak ktoś, kto pracował w branży suplementów: które produkty spożywcze są bogate w potrzebne mi składniki odżywcze? Jak skomponować talerz pełen witamin i kwasów omega, które są również zbilansowane, jeśli chodzi o makroskładniki? A potem wokół tych myśli tworzę swój jadłospis.

Staram się też pozyskiwać coraz więcej białka ze źródeł roślinnych zamiast z czerwonego mięsa.

Składniki, które zawsze znajdziesz w moich ulubionych daniach to nasiona i orzechy – można je dodawać do sałatek, zup, makaronów, zapiekanek. Nadają się doskonale do porannej owsianki lub jogurtu, w zasadzie do wszystkiego!

Jakie efekty związane z odżywianiem widać najdobitniej na własnej skórze?

Oczywiście widzę efekty stosowania The Solution™. Moja skóra jest sprężysta! Wcześniej mogłam mieć ślady odgniecionej poduszki na policzku aż do południa, ale teraz, na szczęście, zwykle znikają zanim zjem śniadanie.

Jeśli chodzi o odżywianie i wygląd zewnętrzny, to myślę, że zawsze łatwiej jest zauważyć negatywne skutki niewłaściwego odżywiania niż na odwrót. Tydzień złego snu i niezbilansowana dieta, mają odbicie w matowej lub suchej skórze. Zaś tydzień ćwiczeń, doskonałego snu i dużej ilości warzyw w jadłospisie sprawia, że moja skóra promienieje. Jeśli poświęcasz wystarczająco dużo uwagi, możesz zauważyć na sobie efekty odżywiania.

RS445_OSL_Cecilie-Nordstrom_0221_2050_Main_3000x2000.jpg

Jako liderka, jakie przeszkody związane z płcią napotkałaś w swojej karierze?

Ten temat jest bardzo obszerny! Mam szczęście mieszkać w kraju, w którym prawa kobiet i kwestia równouprawnienia są na lepszym poziomie niż w innych miejscach, więc te tematy pozostawiam osobom, które lepiej nadają się do dyskusji.

Poruszę jednak problem, który często widzę w roli liderki: jak niemożliwym zadaniem dla kobiety jest dokonywanie wyborów tylko dla własnego dobra, bez poczucia, że inni mają prawo do krytyki tych decyzji. Tak często słyszałam, że „nie wolno nam zbytnio przejmować się naszym wyglądem”, a jednocześnie „nie wolno nam nie przykładać do tego wagi”.

Sarah Jessica Parker bardzo dobrze wyraziła to w wywiadzie dla Vogue'a zeszłej jesieni (przeczytaj artykuł tutaj). Każdy ma coś do powiedzenia: „ona ma zbyt wiele zmarszczek” lub „ona nie ma wystarczająco dużo zmarszczek”. Wydaje się, że jest tak, jakby ludzie nie chcieli, abyśmy byli całkowicie w porządku z tym, gdzie jesteśmy. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się starzeć naturalnie i nie wyglądać idealnie.

Niestety, na co dzień tak się dzieje w naszej branży.

Niezależnie od tego, czy wolisz zaakceptować oznaki starzenia, czy spowolnić ich nadejście, wybór należy do Ciebie. Jeśli należysz do tej drugiej grupy, jesteśmy dla Ciebie, (z pakietem saszetek w ręku!). Jestem dumna, że mogę zaoferować produkt, który pomoże osiągnąć cel tym, którzy czują się pewniej, mając promienną, świeżą cerę.

Twoja rada dla (przyszłych) liderek?

Moja najlepsza rada jest taka, że niezależnie od tego, jakie jest Twoje marzenie, uwierz w nie. To, co pomogło mi dotrzeć do miejsca, w którym jestem, CMO firmy, z której jestem tak dumna, to wiara w siebie i mój projekt oraz znalezienie mądrych ludzi, którzy pomagają w realizacji marzeń. Nie lekceważ roli innych – zarówno negatywnej, jak i pozytywnej. Ale nie lekceważ też własnej, bo to Ty częściej stwarzasz największe przeszkody w spełnieniu swoich marzeń.

Powiedziałbym też, że dbanie o siebie jest ważniejsze niż mogłoby się wydawać. Kiedy jednak to marzenie zaczyna zabierać Ci większość czasu, brakuje Ci snu i walczysz z koncentracją, to ciężko jest osiągnąć jakiekolwiek dobre wyniki. Jeśli czujesz się okropnie, to trudno być gwiazdą.

Praca z suplementami i ogólnie pojętym zdrowiem pokazała mi, jak należy o siebie zadbać. Dała mi lekcję, dzięki której zaczęłam odnosić sukcesy w budowaniu marki, która jest obecnie ugruntowana w dużej części Europy i właśnie została wprowadzona na rynek w USA.

oslo-skin-lab-the-solution-collageen_1920x1080.jpg

Codzienna pielęgnacja skóry Cecilie:

PRZED POŁUDNIEM:

  • budzę się
  • myję twarz zimną wodą i mydłem przyjaznym skórze (używam produktu firmy Clinique)
  • stosuję serum i krem na dzień dostosowane do mojej skóry, wieku oraz pory roku (uwielbiam produkty La Mer)
  • na koniec zawsze stosuję ochronę SPF (przez cały rok), zazwyczaj w postaci podkładu firmy Dermalogica SPF 15 (w Norwegii taka ochrona wystarcza na jesień i zimę)
  • udaję się do kuchni na koktajl z jagodami i kolagenem

PO POŁUDNIU:

  • zmywam makijaż za pomocą dobrego produktu oczyszczającego (używam płynu micelarnego firmy Clinique)
  • oczyszczam skórę (lub ją peelinguję raz lub dwa razy w miesiącu). Dermalogica ma delikatny peeling, który jest świetny dla kobiet w moim wieku
  • nakładam nawilżający krem na noc. W miesiącach zimowych używam takiego, który zawiera retinol.

Czasem pielęgnację kończę nałożeniem maseczki na noc, zazwyczaj raz w tygodniu. Mam dobre doświadczenie z maseczką firmy Filorga.

Zadbaj o swoją skórę od wewnątrz i dowiedz się więcej na temat badań i członkostwa Oslo Skin Lab.

 

OSL_Perfect scale for articles_ half-open-on-white_13182_500x333.jpg