Masz pytania dotyczące naszych produktów lub członkostwa? Skontaktuj się z nami pod numerem  +48 22 263 06 00 

WA_Bratislava_Castle_1140x600.jpg

BRATYSŁAWA OCZAMI DIANY Z OSLO SKIN LAB

Ciekawe miejsca w Bratysławie oczami Diany z Oslo Skin Lab: gdzie udać się na spacer?

Podobnie jak natura, stolica Słowacji rozkwita na wiosnę i lato. Mieszkańcy przechadzają się (nie tylko zabytkowymi) ulicami miasta i rozkoszują pierwszymi promieniami wiosennego słońca. Diana Král, Commercial Manager Oslo Skin Lab w Słowacji, przygotowała 4 porady jak spacerować po Bratysławie.

Stare Miasto
Jeżeli chcesz poznać historię Prešpork (to dawna nazwa Bratysławy), możesz wybrać się na zwiedzanie z przewodnikiem, który pokaże Ci najważniejsze zabytki Starego Miasta. Jeśli postanowisz zwiedzać sama, koniecznie zawitaj na Plac im. Hviezdoslava, pełen wspaniałych restauracji i kawiarni. Stąd już tylko kilka kroków dzieli Cię od Słowackiego Teatru Narodowego, Katedry św. Marcina oraz słynnego słowackiego pomnika Čumila.

WA_Hviezdoslav_square_1_1140x600.jpg

A jeśli chcesz dać się uwieść, po prostu wskocz do zabytkowej kolejki Prešporáčik, która wygodnie obwiezie Cię wokół kilku zabytków i o nich opowie.

Zamek Bratysławski
Zamek Bratysławski znany jest z czterowieżowej konstrukcji, przypominającej odwrócony stół. To nie tylko kultowa budowla Słowacji, ale także świetne miejsce na spacer. Znajduje się na wzgórzu w samym centrum miasta i uwierz mi, warto wspiąć się na jego szczyt. Można stąd podziwiać imponujący widok na Bratysławę i Dunaj oraz spacerować po pięknych barokowych ogrodach, zaprojektowanych przez architektów i botaników dla samej Marii Teresy.

WA_Bratislava_Castle_1140x600.jpg

Ogród Botaniczny
Jeżeli uwielbiasz kolorowe kwiaty, koniecznie odwiedź Ogród Botaniczny Uniwersytetu Komeńskiego. Został założony w 1942 roku, a w ramach jego stałej ekspozycji można zobaczyć m.in. rozarium ze 120 rodzajami róż czy szklarnie pełne kaktusów, palm oraz pięknych roślin i kwiatów z różnych zakątków świata. To wymarzone miejsce na romantyczną randkę z ukochaną osobą lub weekendowe popołudnie z rodziną.

WA_Botanical_garden_1040x600.jpg

Muzeum Sztuki Danubiana Meulensteen i Słowacka Galeria Narodowa
Jeśli masz ochotę przejść się nieco dalej od centrum Bratysławy, zdecydowanie powinnaś wybrać się do Muzeum Sztuki Nowoczesnej Danubiana. Znajduje się w pobliżu bratysławskiej dzielnicy Čunovo i zostało zbudowane na półwyspie nad Dunajem. Danubiana spodoba się wszystkim miłośnikom sztuki europejskiej i światowej, a wystawy obejrzysz tu nie tylko w budynku, ale także na jego zewnętrznych terenach.

WA_Ufobridge_1_1140x600.jpg

Jeżeli spadnie deszcz, możesz również odwiedzić znajdującą się nieopodal Słowacką Galerię Narodową, która zachwyci Cię nawet samymi wnętrzami. Nic w tym dziwnego, skoro jej odbudowa trwała aż 21 długich lat!

Czy zainteresowały Cię wskazówki Diany na spacer po Bratysławie? Mamy taką nadzieję! Gdziekolwiek się udasz, pamiętaj o codziennej dawce kolagenu The Solution™ oraz kapsułkach The Glow™ a także nałożeniu produktu z filtrem SPF, aby Twoja skóra mogła cieszyć się promieniami słońca bez negatywnych skutków promieniowania UV.

​Zadbaj o swoją skórę od wewnątrz i dowiedz się więcej na temat badań i członkostwa Oslo Skin Lab.

OSL_Perfect scale for articles_ half-open-on-white_13182_500x333.jpg