Szukasz odpowiedzi na pytania? Skontaktuj się z Doradcą. Telefon: +48 22 263 06 00  Email: bok@osloskinlab.pl

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest podstawą każdej podejmowanej przez nas decyzji, od procesu produkcji po opakowanie i wszystko co dzieję się pomiędzy.

Naszym celem jest zapewnienie rentownego wzrostu w zrównoważony sposób. Staramy się opracowywać produkty dobre dla ludzi, które nie wywierają negatywnego wpływu na środowisko. Naszym priorytetem zawsze będzie przestrzeganie obowiązujących nas przepisów, jednak nieustannie pracujemy nad innowacjami, poszukujemy nowych rozwiązań, które mogą przyczynić się do pełnego wykorzystania surowców wtórnych na wszystkich etapach i poziomach.

Jako firma prowadząca działalność międzynarodowo jesteśmy zobowiązani do odpowiedzialności społecznej, ale także rozpoczęliśmy naszą podróż w kierunku zielonego wzrostu. Przyjęliśmy jako nasz cel robić więcej za mniej. Wymaga to ciągłego analizowania i wprowadzania zmian w nasze sposoby działania, a także dostosowania nowych metod pracy oraz budowania nowych relacji z partnerami.

Nasze inicjatywy 

Zrównoważone opakowanie 

W roku 2020 rozpoczęliśmy proces zmiany naszych opakowań, do ich produkcji używając bardziej ekologicznych materiałów. Naszym celem jest wprowadzenie w pełni ekologicznych opakowań do 2023 roku. Ze względu na fakt, że dokonujemy zakupu materiałów z różnych części świata, chcemy mieć pewność, że wszyscy nasi dostawcy, niezależnie od kraju, spełniają nasze wymagania. Zwracamy uwagę na to, aby cała produkcja odbywała się zgodnie z wymogami międzynarodowymi dotyczącymi praw człowieka, warunków pracy, dbałości o środowisko naturalne oraz przeciwdziałania korupcji.

Eco-Lighthouse 

Posiadamy certyfikat Eco-Lighthouse, który jest najczęściej używanym systemem zarządzania środowiskowego w Norwegii. Jako firma certyfikowana Eco-Lighthouse pracujemy nad spełnianiem wymagań i wdrażaniem środków środowiskowych w celu tworzenia bardziej przyjaznych dla środowiska działań operacyjnych i bezpieczniejszych środowisk pracy.

Przeczytaj więcej na temat Eco-Lighthouse na stronie https://eco-lighthouse.org/

Karton z certyfikatem FSC

Działamy z dbałością o lasy. Dlatego w opakowaniach naszych produktów używamy wyłącznie kartonów z certyfikatem FSC. Etykieta FSC oznacza, że wszystkie materiały użyte w produktach nią opatrzonych pochodzą z lasów, które zostały poddane audytowi przez niezależną jednostkę certyfikującą. Jej celem jest potwierdzenie, że lasy są zarządzane zgodnie z rygorystycznymi normami społecznymi i środowiskowymi FSC.

Więcej na temat FSC możesz przeczytać tutaj https://fsc.org/en/fsc-labels