Szukasz odpowiedzi na pytania? Skontaktuj się z Doradcą. Telefon: +48 22 263 06 00  Email: bok@osloskinlab.pl

OSNO_satu_hvitskjorte.jpg

PEPTYDY KOLAGENOWE, KTÓRE POKOCHA SKÓRA

Badania dotyczące doustnego przyjmowania peptydów kolagenowych stosowanych także w The Solution™ wykazały, że spożywanie peptydów przynosi zaskakujące efekty w redukcji zmarszczek i widoczności cellulitu. Potwierdza to działanie kolagenu w proszku zastosowanego również w The Solution™.

Co to jest kolagen?

Kolagen to białko występujące naturalnie w organizmie. Młoda skóra może zawierać do 80% kolagenu. Od około 25. roku życia ilość kolagenu w skórze zaczyna spadać o około 1-2% rocznie. Sieć powiązań włókien kolagenowych staje się wtedy słabsza i rzadsza, czego wynikiem jest wiotkość skóry i powstawanie zmarszczek.

Zdjęcie: Przekrój przez strukturę skóry

Kolagen jest częścią tkanki łącznej, spoiwem, łączącym komórki skóry, kości, chrząstek. Jednocześnie pozwala zachować elastyczność i sprężystość skóry. Kiedy skóra traci odporność na czynniki zewnętrzne, takie jak stres, słońce, zanieczyszczenia, dieta i palenie tytoniu, pojawiają się linie i zmarszczki.

Kolagen znajduje się również w pożywieniu bogatym w białko. Aby skóra odniosła korzyści z jego spożycia, należy go jednak rozbić na peptydy o określonej długości. Białka w pożywieniu nie ulegają hydrolizie, przez co nie mają rzeczywistego wpływu na skórę.

Co to są peptydy kolagenowe?

The Solution™ Beauty Collagen zawiera hydrolizowany kolagen typu I o nazwie Verisol®. Kolagen zawarty w The Solution™ jest rozkładany na peptydy (krótkie łańcuchy aminokwasów), z których skóra może skorzystać. Istnieje duża różnica w przetwarzaniu kolagenu, ale pewne jest to, że rozkład ma wpływ na skórę. W badaniach wykazano, że stosowanie kolagenu Verisol® ma szczególnie dobry wpływ na powierzchnię skóry, a efekt jest wyraźnie widoczny poprzez zmniejszenie głębokości zmarszczek i zwiększenie elastyczności skóry.

Peptydy kolagenowe - mali eksperci ds. urody

Unikalny i kontrolowany proces, w którym określone enzymy rozkładają kolagen na peptydy kolagenowe, jest ważny dla efektu przeciwzmarszczkowego. Specjalistyczne badania wykazują, że spożycie peptydów kolagenowych zawartych takich jak te zawarte w The Solution™ ma znaczący wpływ na poprawę kondycji skóry.

  • Bardziej jędrna i elastyczna skóra
  • Mniej widoczne zmarszczki i linie
  • Redukcja widoczności cellulitu
  • Znacząca poprawa tekstury skóry
  • Zapobiega oznakom starzenia się skóry 

Udokumentowane badania

THE SOLUTION™ BEAUTY COLLAGEN zawiera wysokiej jakości peptydy kolagenowe o udokumentowanym działaniu. Opublikowano niezależne badania dotyczące ich doustnego przyjmowania. Uczestnicy badania przez 8 tygodni otrzymywali 2,5 g Verisolu® (1 porcja dzienna The Solution™) lub placebo raz dziennie. Każdemu uczestnikowi dokonano obiektywnego pomiaru skóry przed rozpoczęciem badania.

Badania kolagenu zawartego w The Solution™ wykazały średnie zmniejszenie głębokości zmarszczek o 20,1% już po 8 tygodniach stosowania. Wśród badanych osób efekty były zróżnicowane. Część uczestników badania zauważyła efekty stosunkowo szybko, podczas gdy u innych badanych trwało to dłużej. Rozbieżności wynikają ze stanu wyjściowego skóry oraz różnic genetycznych. Podczas trwania badań efekty były regularnie weryfikowane za pomocą urządzeń skanujących i analizujących stan i kondycję skóry. Samodzielna ocena działania The Solution™ jest oparta na indywidualnych spostrzeżeniach, dlatego by dostrzec widoczne efekty, część osób potrzebuje więcej czasu.

Zadbaj o swoją skórę od wewnątrz i dowiedz się więcej na temat badań i członkostwa Oslo Skin Lab.

 

 

OSL_Perfect scale for articles_ half-open-on-white_13182_500x333.jpg