Masz pytania dotyczące naszych produktów lub członkostwa? Skontaktuj się z nami pod numerem  +48 22 263 06 00 

rs72_solution_9853_w-article_1140x600.jpg

8 FAKTÓW NA TEMAT KOLAGENU

Słowo "kolagen" pochodzi od greckiego słowa "kolla", które oznacza "klej" - opisuje to również sposób działania kolagenu w skórze. Poniżej znajdziesz zabawne i przydatne fakty na temat kolagenu!

Nawet jeśli nie myślałaś o zmarszczkach i starzeniu się, gdy byłaś jeszcze w wieku 20 lat, naturalna produkcja kolagenu w Twoim ciele zaczęła spadać od tego czasu. Właśnie około 20-25 roku życia produkcja kolagenu w naszym organizmie zaczyna spadać, średnio o 1-2% rocznie, powodując już wtedy drobne zmarszczki i nierówności skóry. Kolagen The Solution™ może opóźnić ten proces. Aby pomóc Ci lepiej zrozumieć, dlaczego produkt działa i czym właściwie jest kolagen, zebraliśmy poniżej 8 faktów:

Czym jest kolagen?

Kolagen jest białkiem i jednym z najważniejszych budulców zdrowej skóry, włosów, paznokci i nie tylko. Kolagen pomaga wspierać strukturę i elastyczność skóry, utrzymując ją gładką i elastyczną. Kolagen znajduje się w środkowej warstwie skóry i to właśnie ta warstwa utrzymuje pozostałe warstwy razem. Nie można całkowicie uniknąć spadku produkcji kolagenu, ale dzięki kolagenowi The Solution można spowolnić proces starzenia, dodając do organizmu bioaktywne hydrolizowane peptydy kolagenowe.

Czym jest suplement kolagenowy?

Przyjmowanie suplementów kolagenowych i zwiększanie ilości kolagenu w organizmie pozwala zachować gładszą i bardziej elastyczną skórę, nawet w miarę upływu czasu. Suplementy kolagenowe występują w wielu formach i na rynku dostępnych jest wiele produktów - ale najważniejszym czynnikiem w przypadku suplementów kolagenowych są badania naukowe, które potwierdzają ich skuteczność.

Czym jest hydroliza?

Hydroliza to proces, w którym łańcuchy aminokwasowe kolagenu są rozbijane na bardzo małe kawałki i łatwo wchłaniane przez organizm. Oznacza to również, że proszek bardzo łatwo rozpuszcza się zarówno w ciepłych, jak i zimnych napojach.

Jak przyjmowanie suplementów kolagenowych wpływa na skórę?

Badania naukowe wykazały, że codzienne przyjmowanie suplementów kolagenowych pomaga zmniejszyć głębokość zmarszczek i drobnych linii średnio o 20% w ciągu 6-8 tygodni. Inne badania pokazują, że niedoskonałości skóry zostały widocznie zredukowane po 6 miesiącach stosowania. Istnieją również badania wykazujące, że suplementacja kolagenem prowadzi do zdrowszych włosów i mocniejszych paznokci.

Kiedy można zobaczyć rezultaty?

Kolagen w proszku jest bardzo łatwy do włączenia do codziennej rutyny właśnie dlatego, że jest dostarczany w postaci wstępnie odmierzonego proszku, dzięki czemu można go łatwo wymieszać z poranną kawą, śniadaniem lub innym, dowolnym napojem lub posiłkiem. Widoczne rezultaty można zwykle zaobserwować po 6-8 tygodniach, oczywiście w zależności od indywidualnych różnic skóry.

Kto może stosować suplement kolagenowy?

Ponieważ suplementy kolagenowe zmniejszają widoczność i spłycają zmarszczki oraz zwiększają elastyczność skóry, zaleca się je każdemu, kto chce wspierać dobrą kondycję swojej skóry od wewnątrz. Badania wykazały, że nie tylko można zmniejszyć istniejące zmarszczki, ale także można im zapobiegać, czyli działać prewencyjnie. Dlatego zalecamy rozpoczęcie suplementacji kolagenem The Solution już od 25 roku życia.

Na co zwrócić uwagę wybierając suplement diety z kolagenem?

Istnieje kilka rodzajów kolagenu. Badania nad tymi konkretnymi peptydami kolagenowymi potwierdzają podstawowe twierdzenia. Skuteczność kolagenu Verisol® stosowanego w The Solution została przetestowana klinicznie. Aby działać skutecznie, kolagen musi być hydrolizowany w określony, opatentowany sposób, tak jak ma to miejsce w przypadku The Solution Beauty Collagen.

Czy efekt został udowodniony naukowo?

Jak najbardziej! Kilka badań wykazało, że peptydy kolagenowe zastosowane w kolagenie The Solution mogą poprawić elastyczność skóry i zmniejszyć zmarszczki. Produkt wyrównuje również teksturę skóry.

Jeśli interesujesz się zagadnieniami związanymi ze starzeniem się skóry i chcesz zgłębić temat suplementacji kolagenem, posłuchaj podcastu z Eweliną Kamińską, naukowczynią i genetyczką, która dokładnie wyjaśnia jak działa kolagen i na co zwrócić uwagę przy jego suplementacji.

SŁUCHAM PODCASTU 

Elle beauty podcast.jpg

Więcej o badaniach można przeczytać tutaj.

​Zadbaj o swoją skórę od wewnątrz i dowiedz się więcej na temat badań i członkostwa Oslo Skin Lab.

OSL_Perfect scale for articles_ half-open-on-white_13182_500x333.jpg